Pedagogická dokumentace
Historie školy
Pedagogický sbor
Provozní zaměstnanci
Pedagog. - psych. poradna
Grantové projekty
  Kontakt

          

                                                            

INFORMACE PRO RODIČE | Třídy | Rozvrh | Zvonění | Družina | Zájmové kroužky | Výchovné poradkyně | SRPDŠ | Jídelna | English info
STARŠÍ VIDEOZPRÁVY
| NOVINY OČKO | POČASÍ V REGIONU| FELIXMÁNIE 2015/16 (TABULKA) |PŘÍRODOVĚDNÝ KROUŽEK | DUMY
!!!
Virtuální prohlídka !!!

PROVOZ DRUŽINY...NOVÉ

ŠVP družiny

VNITŘNÍ ŘÁD družiny

Organizace provozu školní družiny

Telefon do ŠD v době provozu: 604 181 630

Odchody dětí se řídí dle zápisního lístku. Případné změny je nutné oznámit písemně
s uvedením data, způsobem odchodu (samostatně, vyzvednou rodiče apod.)
a podpisem rodiče (zákonného zástupce)

Do družiny si děti přinesou starší teplákovou soupravu, tričko, ponožky,
starší obuv na pobyt venku (lze využít obuv pro tělesnou výchovu na hřišti).
Všechny věci je nutné podepsat a uložit do tašky

POZOR!Poplatek za pobyt v ŠD
Poplatek za období září - prosinec šk. roku 2020/2021, který činí 400,- Kč,
můžete uhradit na účet školy č. 78-8177200207/0100 u Komerční banky (do zprávy pro příjemce napište jméno dítěte)
nebo v kanceláři ZŠ Třemošnice u účetní D. Peckové, nebo poslat po dětech
proti potvrzení (kancelář účetní - D. Pecková)
(pondělí - pátek od 6.30 do 15.00 hodin,
popř. po telefonické domluvě v jiném termínu
nejpozději do 30.9.2020
Mgr. Lubomír Marek, ředitel školy, v.r.


ŠKOLNÍ DRUŽINA
   

Vychovatelky: Dana Veverková,Jitka Virágová, Dagmar Petrusová

školní rok 2020/21

Od Vánoc do prázdnin

 

 

školní rok 2019/20

Informace pro rodiče
Děti, které se nahlásily do školní družiny pro školní rok 2020/21, byly přijaty!!!

Poplatek za školní družinu za období duben až červen 2020 bude vrácen do konce května.

Ahoj kamarádi!
Moc děkujeme všem, kteří jste nám poslali, anebo ještě pošlete, pozdrav. Anička nám poslala krásné obrázky, které chceme ukázat vám všem.
Pokud nám budete chtít i vy ostatní ukázat co děláte v této době zajímavého, můžete nám své obrázky nebo fotografie rovněž poslat emailem.
Zdraví vás všechny vychovatelky školní družiny

 

Nezapomeňte na řeřichu.
K velikonočním svátkům patří mladé, zelené rostlinky. Mnozí z vás jste s námi v minulých letech vysévali řeřichu. Víte, že klíčí rychle, tak to ještě stihnete, aby byla třeba mistička s krásně zelenou řeřichou ozdobou svátečního stolu....POKRAČOVÁNÍ

 

Milá děvčata a milí chlapci!
Blíží se Velikonoce a to je čas, kdy bychom ve všech odděleních školní družiny vyráběli různé ozdoby na slavnostní stůl nebo třeba do krásně umytých maminčiných oken.
My, vaše paní vychovatelky školní družiny, jsme se rozhodly vám připravit několik nápadů pro vaše šikovné ruce a pokud budete mít chuť si třeba odpočinout od učení a nebo si jen budete chtít něco vytvořit, můžete je využít.
Začínáme námětem na Velikonoce, ale budeme se snažit vám nabízet náměty i po nich. Sledujte stránky družiny i nadále.
Budeme moc rády, když se nám svými výrobky pochlubíte. Poproste rodiče, ať vám výrobek vyfotí a fotku pošlou na adresu dana.bartova @seznam.cz. Těšíme se.
Všechny vás moc zdravíme, vzpomínáme na vás a těšíme se, že se brzy uvidíme v družinách.
Vaše vychovatelky:   
Dana Veverková
Jitka Virágová
Dáša Petrusová

PREZENTACE_ZAJÍČEK

PREZENTACE_SLEPIČKA

PREZENTACE_VAJÍČKA1

PREZENTACE_VĚNEC

ŠABLONA_ZAJÍČEK

ŠABLONA_SLEPIČKA1

ŠABLONA_SLEPIČKA2

ŠABLONA_VAJÍČKA1

ŠABLONA_VĚNEC

KRASLICE

PREZENTACE VELIKONOČNÍ KOŠÍČEK

ŠABLONA KOŠÍČEK

 

Adventní a vánoční čas v družině
20.1.2020
            Předvánoční čas začal ve všech odděleních již v listopadu výrobou „netradičního“ vánočního stromečku na školní výstavu v galerii města.
Začátek prosince byl ve znamení čertů a Mikulášů. Další tvoření bylo vánoční- přáníčka, ozdobičky na stromeček, svícínky a podobně.
Vše vyvrcholilo vánočními posezeními v jednotlivých odděleních, na kterých děti zkoušely některé staré zvyky našich předků, zpívaly koledy, jedly maminčino cukroví a hlavně rozbalovaly dárky, které do jednotlivých oddělení Ježíšek přinesl.
HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A POHODY V ROCE 2020!

Přinášíme malou ukázku podzimního života ve školní družině.
2.12.2019
Papírové dýňování
Sběr lesních plodů pro zvířátka na zimu
Postřehový závod
Sportovní hry na hřišti

 

školní rok 2018/19

Vodní hrátky v družině
27.6.2018
                Krásné červnové dny lákají k venkovním aktivitám. Děti ze školní družiny jsou venku téměř každý den, pokud není opravdu slota a nevlídno. Jenže letošní červen nám nadělil řadu krásných a horkých dnů a to se pak člověk chce ukrýt do stínu nebo k vodě. Pro nás v družině máme pro první případ možnost her a činností v blízkém lese, ale tu vodu, nepočítáme-li Zlatý potok nebo Doubravu, která je kvůli omezenému času pro nás příliš daleko, bychom hledali marně.
Velkým hitem posledních let jsou však pro děti stříkací pistole a jiné vodní stříkačky. Rozhodly jsme se tedy, že pro osvěžení a zpestření předprázdninové činnosti uspořádáme v družině vodní hrátky. Pro děti to bylo překvapení a některé se divily, když jsme jim řekly, aby si přinesly do družiny plavky, osušku a něco na stříkání vody. Začaly se ptát, jestli pojedeme do bazénu. Když jsme jim řekly, že zůstaneme na hřišti, byly některé zklamané a jiným bylo divné, proč potřebují ty plavky.
Paní uklízečka a pan školník nám pomohli na travnatou plochu u hřiště rozmístit nádoby a napustit do nich vodu. Toto byly později jakési „nabíjecí stanice“. Převlečené děti v plavkách až po příchodu ven zjistily, co je čeká a propukly v nadšení. Pro prvotním osvěžení si nejprve vyzkoušely, jak těžké je chodit rovně se vztyčenou hlavou jako modelka nebo model. Pro většinu z nich to bylo velmi náročné. A pak už konečně došlo k tomu, že si všichni naplnili své „stříkačky“ a napětí se stupňovalo. Žáci se dozvěděli, že nebudou pobíhat po hřišti, ale z vytyčeného území budou stříkat na protivníky. Proběhlo nejjednodušší rozdělení na kluky a holky a pak už zazněl povel ke startu. Po prvních rozpačitých a trochu nesmělých pokusech o zasažení protivníka se rozpoutala „nelítostná“ vodní bitva, kterou jsem přijala i já, ač jsem zarytá odpůrkyně jakýchkoli zbraní v dětských rukách. Boj ukončil až hvizd píšťalky a bílý mírový prapor. Nutno podotknout, že ani na jedné straně nepřišel nikdo k úhoně a v očích dětí byla radost a štěstí z nevšedního zážitku a na straně jejich nejbližších, kteří si je přišli vyzvednout, údiv, kde jejich dítě přišlo k mokrým vlasům.
                Krátkou vzpomínkou jsme se vrátili k uplynulému školnímu roku. Nyní si ještě užívejte krásné léto a prázdniny plné všedních i nevšedních zážitků!
Dana Veverková

3.oddělení

Nocování
18.6.2018

Den Země
6.5.2018
                Po roce jsme se opět vydali malinko přispět k pořádku na naší krásné planetě. Na úklid jsme měli cca 40 minut, ale i tak krátká doba stačila, abychom nashromáždili dost věcí, které patří určitě jinam než do přírody.
                Smutné je z našeho pohledu to, že jsme stejná místa uklízeli i před rokem a po roce je toto výsledek! A to jsme jistě nenašli vše.
Bylo by dobré, kdyby se ti, co odhazují odpadky tam, kam nepatří, nad sebou zamysleli, protože jinak až my vyrosteme, budeme žít na smetišti!
Žáci školní družiny

S

Čarodějnické odpoledne ve školní družině
6.5.2018

Školní družina od Zimy do Jara
6.5.2018

Záchranáři
21.1.2018

Hurá a konečně!!!
11.1.2018
Po dlouhé době jsme se dočkali sněhové nadílky. Sníh byl sice těžký a mokrý, ale o to krásněji se z něj stavělo. Na čerstvě napadaném sněhu děti vyšlapovaly obrázky. Vrstva byla i na celkem teplé počasí poměrně vysoká, a tak se v něm krásně koulelo a dělaly otisky těla.

Vánoce ve školní družině
21.12.2018
Adventní tvoření
Vánoční posezení v odděleních školní družiny
Vybalování dárků, zpívání koled a posezení u čaje a maminčina cukroví
Hry s novými hračkami

Radovánky na sněhu
17.12.2018
Dlouho očekávaný první sníh jsme využili k sáňkování a bobování.

Berlova vápenka
1.11.2018

Žáci školní družiny navštívili v rámci celoroční hry „Poznáváme Česko“ Berlovu vápenku. Získali nové informace a nakoupili pro své nejbližší upomínkové předměty pro potěšení.  Poděkování patří paní Alvarézové, která dětem velice hezky přiblížila historii a význam této historické památky.

školní rok 2017/18

Nocování
12.6.2018

Berušky
28.5.2018
Do I. oddělení školní družiny „přiletěly“ berušky. Děti stříhaly, lepily a  výsledek můžete posoudit sami.
Povedly se jim krásně, že?

                Takovouto odměnu jsme od paní vychovatelky dostali za úspěšné vystoupení na školní akademii a hlavně za výdrž při nacvičování.
Byla to opravdu veliká dobrota, kterou upekla paní Deverová.

         Chodit do přírody a do lesa na houby nebo na jiné lesní plody je pro mnohé z nás jistě příjemně strávený čas. Naše děti v družině se vydaly do přírody sbírat to, co do ní nepatří. Ačkoli tuto sběrnou vycházku konáme již několikátý rok, stále máme „pěkné“ úlovky. Posuďte sami!

Čarodějnický den
14.5.2018
Každoroční čarodějnický rej ve školní družině se tentokrát uskutečnil „již“ 27. dubna.  Malé čarodějnice a čarodějové si vyzkoušeli své dovednosti a obratnost v různých disciplínách.   
            

Šikovné ruce našich žáků vyráběly velikonoční dekorace. Vyzkoušeli si malování vajíček temperovými barvami, zdobení barevnými vosky i polepování různými „ozdůbkami“. Vysévali jsme řeřichu, která Velikonoce ozdobí svou svěží zelenou barvou a navíc si na ní můžete pochutnat.

Vyráběli jsme karnevalové masky
7.3.2018

Olympijský biatlon v družině
7.3.2018
V Pchjongčchangu se konaly skutečné olympijské hry. I my jsme si tento svátek sportovců připomněli, ale protože se nám sněhová nadílka vyhýbala, byli jsme nuceni závod „trošku“ upravit. Rozhodli jsme se spořádat biatlonový závod na koloběžkách a místo střelby jsme použili házení do nádoby. Závod jsme si i tak užili a vítězi jsme byli všichni.

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ DÁREK
11.1.2018
  Rok 2017 byl pro třemošnickou školní družinu ve znamení modernizace. S novým školním rokem se dočkalo nového vybavení I. oddělení a v předvánočním čase přišla řada na vylepšování i našeho II. oddělení. Téměř všechny proměny probíhaly za plného provozu. Děti se na novou družinu moc těšily a vše se zájmem sledovaly.
  Jako první se práce chopila firma pana Jelínka a krásně nám obložila mycí kout vybranými obklady a osadila umyvadlem. Během podzimních prázdnin přišli zaměstnanci pana Urbance a vyměnili staré stropní osvětlení za nové. Před vánočními svátky nás s dětmi čekalo vyklizení a uložení her, stavebnic a pomůcek do náhradních prostor školní klubovny. Družinovou místnost totiž  ještě čekalo vymalování panem Novotným.
  Vánoční svátky rychle uběhly a již je tu nový rok! První den jsme s očekáváním všichni vcházeli do nové družiny a bylo co obdivovat! Firma HOKA zabudovala
barevné skříňky, přihrádky na aktovky a prostorný hrací koutek s pohovkou, kde budeme pohodlně odpočívat a číst. Dětem se v nové družině velmi líbí a přejeme si, aby zde prožily po vyučování hodně hezkých chvil s kamarády.
Chtěli bychom všem, kteří se na rekonstrukci ŠD podíleli, co nejvíce poděkovat. Byl to pro nás opravdu nejhezčí vánoční dárek.
Jitka Virágová 

   

 

Adventní čas ve školní družině

Podzimní tvoření ve školní družině- „Jedna dýně vedle druhé“

Lesní zvířátka ve III. oddělení školní družiny
12.10.2017
Dne 26.9. 2017 žáci ve III. oddělení školní družiny vyráběli v rámci zájmové činnosti na téma „ Lesní zvířata“ plochou oboustrannou loutku. Výběr modelu byl individuální, kdy si děti mohly vybrat jakékoli zvířátko z lesního prostředí.

Modernizace školní družiny
11.10.2017
4.září letošního školního roku čekalo na děti školní družiny velmi milé překvapení. Jedno z oddělení dostalo zbrusu nový vzhled.
Nejprve malíř pan Novotný místnost nově vymaloval. Poté firma pana Jelínka provedla nové obložení prostoru na mytí, osazení novým umyvadlem a novou vodovodní baterií. A pak již nastoupila firma HOKA, která zabudovala krásnou vestavěnou skříň, dovezla nový nábytek a stolečky se židličkami. Já, jako vychovatelka a matka, nejvíce oceňuji stěnu na uložení batohů a věcí na převlečení, protože dětem se lépe udržuje pořádek.
Z nového prostředí mají děti velikou radost a již se spolu s námi těší, až se do nového kabátu oblékne i druhá herna. Její proměna by mohla být krásným novoročním překvapením.
Všem, kteří se zasloužili o nové prostředí pro naše děti, patří veliké poděkování.
Dana Veverková
vedoucí vychovatelka

školní rok 2016/17

Den Země ve školní družině
12.května
Již tradičně jsme se vydali na úklid okolí naší školy. Tentokrát jsme měli některé nesporně kuriózní úlovky, které jsou vidět na fotografiích. Můžeme s potěšením říci, že alespoň okolí školy směrem k lesu, okraj lesa a břeh Zlatého potoka u čističky, jsou opět o trochu hezčí. Věříme, že nám všem to dlouho vydrží.

 

„Školní družina má talent“
12.května
Školní družina uspořádala soutěž „Školní družina má talent“. Odvážlivci, kteří se přihlásili do soutěže, předvedli své umění před porotou složenou z ostatních žáků družiny. Všichni soutěžící se velice snažili a právem si zasloužili náš potlesk, obdiv a drobnou odměnu.

Čarodějnice
5.května

Knoflíkovaná
22.února
                Ve středu 29. března 2017 proběhla ve školní družině celodružinová hra „KNOFLÍKOVANÁ“. Ptáte se, co je Knoflíkovaná? Jednoduchá stolní hra, při které musí hráč přeskakovat hrací kameny. Přeskočený kámen z hracího pole odebere a cílem hry je co nejnižší zbylý počet kamenů na hrací ploše. Jako hrací kameny využíváme knoflíky, proto hru nazýváme „Knoflíkovaná“.
                Po vyhlášení plánované soutěže vypuklo ve všech odděleních družiny pilné trénování. Každé z dětí mělo možnost se do hlavního turnaje přihlásit. Na přihlašovací kartě se nakonec sešlo 32 odvážlivců, kteří se chtěli soutěže zúčastnit. Z nepřihlášených dětí se stali rozhodčí, kteří bedlivě dohlíželi na dodržování pravidel. Každý hráč hrál 3 partie a součet zbylých knoflíků znamenal konečné pořadí ve výsledkové listině. Každý hráč se snažil co nejvíce se soustředit na hru a získat co nejlepší výsledek. Hodnocení bylo rozděleno podle tříd. Nejlepšího výsledku z 1. ročníku dosáhla Karolína Novotná, za 2. třídu Marek Vlček a ve spojené skupině 3. a 4. třídy Simona Palečková. Odměny se ale dostalo i ostatním odvážným, kteří se turnaje zúčastnili. Všichni získali drobnou věcnou cenu.

Závody psích spřežení
22.února
Sněhová nadílka nám umožnila zahrát si na mushery a jejich psíky. Závodilo se v družstvech formou štafety. Postupně jsme se měnili v řidiče saní a v jejich psy. Každý chvíli táhnul a chvíli se vezl. Užili jsme si to všichni a to bylo to nejdůležitější.

Záchrana permoníků
22.února

Vánoce
22.prosince

Svět poníků ve školní družině
Školní družina ve všech odděleních v září zahájila celoroční hru „Svět poníků“. Poníci, které děti znají z televizní obrazovky, nás budou provázet po celý rok. Každý poník je jakýmsi patronem daného měsíce a reprezentuje jednu lidskou vlastnost. Každý žák má svůj pony deníček, do kterého získává razítka za plnění úkolů během všech činností ŠD. Na konci měsíce získávají do deníčku samolepku poníka. Cílem hry je získat zmizelé poníky do plakátu, který je vyvěšený v každém oddělení ŠD.
Poníci prohlubují kamarádské vztahy mezi dětmi. Věříme, že se podaří vrátit všechny poníky zpět.

 

Vážení rodiče!

     V jednom oddělení ŠD byl umístěn monitor, který snímá prostor před vchodem do budovy školy, což si vyžádalo zvyšování bezpečnosti žáků školy. Z těchto důvodů nastávají od 1.5.2015 nová pravidla při vyzvedávání dětí ze školní družiny.
    Pokud si zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba vyzvedává žáka osobně, pak zazvoní na zvonek školní družiny. Vychovatelka oznámí, že o příchodu této osoby ví a ona vyčká před budovou školy na příchod dítěte. Do budovy školy nevstupují.
    Pokud potřebujete hovořit s některou z pí. Vychovatelek, pak toto dejte najevo a vyčkejte na vyzvání ke vstupu.
    Z těchto důvodů vás žádáme, abyste si děti před 14. hodinou vyzvedávali ve 12.00 nebo 13.00 hodin, aby bylo minimalizováno narušování činnosti oddělení, kde je umístěn monitor.
Děkuji za pochopení.