Pedagogická dokumentace
Historie školy
Pedagogický sbor
Provozní zaměstnanci
Pedagog. - psych. poradna
Grantové projekty
  Kontakt

          

                                                            

INFORMACE PRO RODIČE | Třídy | Rozvrh | Zvonění | Družina | Zájmové kroužky | Výchovné poradkyně | SRPDŠ | Jídelna | English info
STARŠÍ VIDEOZPRÁVY
| NOVINY OČKO | POČASÍ V REGIONU| FELIXMÁNIE 2015/16 (TABULKA) |PŘÍRODOVĚDNÝ KROUŽEK | DUMY
!!!
Virtuální prohlídka !!!

PROVOZ DRUŽINY...NOVÉ

ŠVP družiny

VNITŘNÍ ŘÁD družiny

Organizace provozu školní družiny

Telefon do ŠD v době provozu: 604 181 630

Odchody dětí se řídí dle zápisního lístku. Případné změny je nutné oznámit písemně
s uvedením data, způsobem odchodu (samostatně, vyzvednou rodiče apod.)
a podpisem rodiče (zákonného zástupce)

Do družiny si děti přinesou starší teplákovou soupravu, tričko, ponožky, ručník,
starší obuv na pobyt venku (lze využít obuv pro tělesnou výchovu na hřišti).
Všechny věci je nutné podepsat a uložit do tašky

POZOR!Poplatek za pobyt v ŠD
Poplatek za období září - prosinec šk. roku 2018/2019, který činí 400,- Kč,
můžete uhradit na účet školy č. 78-8177200207/0100 u Komerční banky (pobočka
v Třemošnici),
Při platbě na účet školy uvádějte jako VARIABILNÍ SYMBOL rodné číslo Vašeho dítěte.

nebo v kanceláři ZŠ Třemošnice u účetní D. Peckové, nebo poslat po dětech
proti potvrzení (kancelář účetní - D. Pecková)
(pondělí - pátek od 6.30 do 15.00 hodin,
popř. po telefonické domluvě v jiném termínu
nejpozději do 27.9.2018
Mgr. Lubomír Marek, ředitel školy, v.r.


ŠKOLNÍ DRUŽINA
   

Vychovatelé: Dana Veverková,Jitka Virágová, Jakub Hájek

školní rok 2018/19

Záchranáři
21.1.2018

Hurá a konečně!!!
11.1.2018
Po dlouhé době jsme se dočkali sněhové nadílky. Sníh byl sice těžký a mokrý, ale o to krásněji se z něj stavělo. Na čerstvě napadaném sněhu děti vyšlapovaly obrázky. Vrstva byla i na celkem teplé počasí poměrně vysoká, a tak se v něm krásně koulelo a dělaly otisky těla.

Vánoce ve školní družině
21.12.2018
Adventní tvoření
Vánoční posezení v odděleních školní družiny
Vybalování dárků, zpívání koled a posezení u čaje a maminčina cukroví
Hry s novými hračkami

Radovánky na sněhu
17.12.2018
Dlouho očekávaný první sníh jsme využili k sáňkování a bobování.

Berlova vápenka
1.11.2018

Žáci školní družiny navštívili v rámci celoroční hry „Poznáváme Česko“ Berlovu vápenku. Získali nové informace a nakoupili pro své nejbližší upomínkové předměty pro potěšení.  Poděkování patří paní Alvarézové, která dětem velice hezky přiblížila historii a význam této historické památky.

školní rok 2017/18

Nocování
12.6.2018

Berušky
28.5.2018
Do I. oddělení školní družiny „přiletěly“ berušky. Děti stříhaly, lepily a  výsledek můžete posoudit sami.
Povedly se jim krásně, že?

                Takovouto odměnu jsme od paní vychovatelky dostali za úspěšné vystoupení na školní akademii a hlavně za výdrž při nacvičování.
Byla to opravdu veliká dobrota, kterou upekla paní Deverová.

         Chodit do přírody a do lesa na houby nebo na jiné lesní plody je pro mnohé z nás jistě příjemně strávený čas. Naše děti v družině se vydaly do přírody sbírat to, co do ní nepatří. Ačkoli tuto sběrnou vycházku konáme již několikátý rok, stále máme „pěkné“ úlovky. Posuďte sami!

Čarodějnický den
14.5.2018
Každoroční čarodějnický rej ve školní družině se tentokrát uskutečnil „již“ 27. dubna.  Malé čarodějnice a čarodějové si vyzkoušeli své dovednosti a obratnost v různých disciplínách.   
            

Šikovné ruce našich žáků vyráběly velikonoční dekorace. Vyzkoušeli si malování vajíček temperovými barvami, zdobení barevnými vosky i polepování různými „ozdůbkami“. Vysévali jsme řeřichu, která Velikonoce ozdobí svou svěží zelenou barvou a navíc si na ní můžete pochutnat.

Vyráběli jsme karnevalové masky
7.3.2018

Olympijský biatlon v družině
7.3.2018
V Pchjongčchangu se konaly skutečné olympijské hry. I my jsme si tento svátek sportovců připomněli, ale protože se nám sněhová nadílka vyhýbala, byli jsme nuceni závod „trošku“ upravit. Rozhodli jsme se spořádat biatlonový závod na koloběžkách a místo střelby jsme použili házení do nádoby. Závod jsme si i tak užili a vítězi jsme byli všichni.

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ DÁREK
11.1.2018
  Rok 2017 byl pro třemošnickou školní družinu ve znamení modernizace. S novým školním rokem se dočkalo nového vybavení I. oddělení a v předvánočním čase přišla řada na vylepšování i našeho II. oddělení. Téměř všechny proměny probíhaly za plného provozu. Děti se na novou družinu moc těšily a vše se zájmem sledovaly.
  Jako první se práce chopila firma pana Jelínka a krásně nám obložila mycí kout vybranými obklady a osadila umyvadlem. Během podzimních prázdnin přišli zaměstnanci pana Urbance a vyměnili staré stropní osvětlení za nové. Před vánočními svátky nás s dětmi čekalo vyklizení a uložení her, stavebnic a pomůcek do náhradních prostor školní klubovny. Družinovou místnost totiž  ještě čekalo vymalování panem Novotným.
  Vánoční svátky rychle uběhly a již je tu nový rok! První den jsme s očekáváním všichni vcházeli do nové družiny a bylo co obdivovat! Firma HOKA zabudovala
barevné skříňky, přihrádky na aktovky a prostorný hrací koutek s pohovkou, kde budeme pohodlně odpočívat a číst. Dětem se v nové družině velmi líbí a přejeme si, aby zde prožily po vyučování hodně hezkých chvil s kamarády.
Chtěli bychom všem, kteří se na rekonstrukci ŠD podíleli, co nejvíce poděkovat. Byl to pro nás opravdu nejhezčí vánoční dárek.
Jitka Virágová 

   

 

Adventní čas ve školní družině

Podzimní tvoření ve školní družině- „Jedna dýně vedle druhé“

Lesní zvířátka ve III. oddělení školní družiny
12.10.2017
Dne 26.9. 2017 žáci ve III. oddělení školní družiny vyráběli v rámci zájmové činnosti na téma „ Lesní zvířata“ plochou oboustrannou loutku. Výběr modelu byl individuální, kdy si děti mohly vybrat jakékoli zvířátko z lesního prostředí.

Modernizace školní družiny
11.10.2017
4.září letošního školního roku čekalo na děti školní družiny velmi milé překvapení. Jedno z oddělení dostalo zbrusu nový vzhled.
Nejprve malíř pan Novotný místnost nově vymaloval. Poté firma pana Jelínka provedla nové obložení prostoru na mytí, osazení novým umyvadlem a novou vodovodní baterií. A pak již nastoupila firma HOKA, která zabudovala krásnou vestavěnou skříň, dovezla nový nábytek a stolečky se židličkami. Já, jako vychovatelka a matka, nejvíce oceňuji stěnu na uložení batohů a věcí na převlečení, protože dětem se lépe udržuje pořádek.
Z nového prostředí mají děti velikou radost a již se spolu s námi těší, až se do nového kabátu oblékne i druhá herna. Její proměna by mohla být krásným novoročním překvapením.
Všem, kteří se zasloužili o nové prostředí pro naše děti, patří veliké poděkování.
Dana Veverková
vedoucí vychovatelka

školní rok 2016/17

Den Země ve školní družině
12.května
Již tradičně jsme se vydali na úklid okolí naší školy. Tentokrát jsme měli některé nesporně kuriózní úlovky, které jsou vidět na fotografiích. Můžeme s potěšením říci, že alespoň okolí školy směrem k lesu, okraj lesa a břeh Zlatého potoka u čističky, jsou opět o trochu hezčí. Věříme, že nám všem to dlouho vydrží.

 

„Školní družina má talent“
12.května
Školní družina uspořádala soutěž „Školní družina má talent“. Odvážlivci, kteří se přihlásili do soutěže, předvedli své umění před porotou složenou z ostatních žáků družiny. Všichni soutěžící se velice snažili a právem si zasloužili náš potlesk, obdiv a drobnou odměnu.

Čarodějnice
5.května

Knoflíkovaná
22.února
                Ve středu 29. března 2017 proběhla ve školní družině celodružinová hra „KNOFLÍKOVANÁ“. Ptáte se, co je Knoflíkovaná? Jednoduchá stolní hra, při které musí hráč přeskakovat hrací kameny. Přeskočený kámen z hracího pole odebere a cílem hry je co nejnižší zbylý počet kamenů na hrací ploše. Jako hrací kameny využíváme knoflíky, proto hru nazýváme „Knoflíkovaná“.
                Po vyhlášení plánované soutěže vypuklo ve všech odděleních družiny pilné trénování. Každé z dětí mělo možnost se do hlavního turnaje přihlásit. Na přihlašovací kartě se nakonec sešlo 32 odvážlivců, kteří se chtěli soutěže zúčastnit. Z nepřihlášených dětí se stali rozhodčí, kteří bedlivě dohlíželi na dodržování pravidel. Každý hráč hrál 3 partie a součet zbylých knoflíků znamenal konečné pořadí ve výsledkové listině. Každý hráč se snažil co nejvíce se soustředit na hru a získat co nejlepší výsledek. Hodnocení bylo rozděleno podle tříd. Nejlepšího výsledku z 1. ročníku dosáhla Karolína Novotná, za 2. třídu Marek Vlček a ve spojené skupině 3. a 4. třídy Simona Palečková. Odměny se ale dostalo i ostatním odvážným, kteří se turnaje zúčastnili. Všichni získali drobnou věcnou cenu.

Závody psích spřežení
22.února
Sněhová nadílka nám umožnila zahrát si na mushery a jejich psíky. Závodilo se v družstvech formou štafety. Postupně jsme se měnili v řidiče saní a v jejich psy. Každý chvíli táhnul a chvíli se vezl. Užili jsme si to všichni a to bylo to nejdůležitější.

Záchrana permoníků
22.února

Vánoce
22.prosince

Svět poníků ve školní družině
Školní družina ve všech odděleních v září zahájila celoroční hru „Svět poníků“. Poníci, které děti znají z televizní obrazovky, nás budou provázet po celý rok. Každý poník je jakýmsi patronem daného měsíce a reprezentuje jednu lidskou vlastnost. Každý žák má svůj pony deníček, do kterého získává razítka za plnění úkolů během všech činností ŠD. Na konci měsíce získávají do deníčku samolepku poníka. Cílem hry je získat zmizelé poníky do plakátu, který je vyvěšený v každém oddělení ŠD.
Poníci prohlubují kamarádské vztahy mezi dětmi. Věříme, že se podaří vrátit všechny poníky zpět.

 

Vážení rodiče!

     V jednom oddělení ŠD byl umístěn monitor, který snímá prostor před vchodem do budovy školy, což si vyžádalo zvyšování bezpečnosti žáků školy. Z těchto důvodů nastávají od 1.5.2015 nová pravidla při vyzvedávání dětí ze školní družiny.
    Pokud si zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba vyzvedává žáka osobně, pak zazvoní na zvonek školní družiny. Vychovatelka oznámí, že o příchodu této osoby ví a ona vyčká před budovou školy na příchod dítěte. Do budovy školy nevstupují.
    Pokud potřebujete hovořit s některou z pí. Vychovatelek, pak toto dejte najevo a vyčkejte na vyzvání ke vstupu.
    Z těchto důvodů vás žádáme, abyste si děti před 14. hodinou vyzvedávali ve 12.00 nebo 13.00 hodin, aby bylo minimalizováno narušování činnosti oddělení, kde je umístěn monitor.
Děkuji za pochopení.