Pedagogická dokumentace

Historie školy

Pedagogický sbor

Provozní zaměstnanci

Pedagog. - psych. poradna

Grantové projekty

  Kontakt

          

                                                                                                                         

INFORMACE PRO RODIČE | Třídy | Rozvrh | Zvonění | Družina | Zájmové kroužky | Výchovné poradkyně | SRPDŠ | Jídelna | English info
STARŠÍ VIDEOZPRÁVY
| NOVINY OČKO | POČASÍ V REGIONU| FELIXMÁNIE 2017/18 (TABULKA) | DUMY| NOVÁ EKOSOUTĚŽ 2017 |
!!!
Virtuální prohlídka !!!

VIDEOZPRAVODAJSTVÍ

3.videozprávy školního roku 2017/18
(Plackohraní, čtenářský klub, vánoční výstava, florbaly...
)

2.videozprávy školního roku 2017/18
(Slovensko, osobnosti českých dějin, bible...
)

1.videozprávy školního roku 2017/18
(1.ročník, karate, projekty
)

_________________________

 

Počítadlo návštěv:

 

!Bezpečnostní opatření školy...ZDE!!!

KALENDÁŘ ŠKOLNÍCH AKCÍ 2017/2018

 

„Ze života hmyzu - brouci“
Základní škola, Třemošnice, okres Chrudim pořádá 8. ročník vědomostní internetové soutěže pro žáky základních škol pod názvem „Ze života hmyzu - brouci“....VÍCE

 

Historické osobnosti
30.10.2017
Dne 24. 10. 2017 se šli žáci naší školy podívat do tělocvičny na představení s názvem Historické osobnosti. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací ze života nejznámějších osobností. Například o Sámovi, Konstantinu a Metodějovi, husitech, J. A. Komenském, Marii Terezii a T. G. Masarykovi. Žáci si mohli vyzkoušet napsat něco písmem hlaholicí, které zavedli Konstantin a Metoděj. Nakonec jsme si poslechli nejoblíbenější píseň našeho prvního československého prezidenta Ach, synku a poté jsme si mohli zblízka prohlédnout realistické figury všech zmíněných a dokonce se s nimi i vyfotit. Představení se nám líbilo a hodně jsme se toho i přiučili. A. Kuberová, 9.ročník

Plavecká výuka
30.10.2017
Žáci 3.a a 3.B jezdí od září do chrudimského bazénu na povinnou plaveckou výuku. Plavání se dětem moc líbí a všichni dělají velké pokroky. Máme štěstí na výborné plavčíky, kteří se malým plavcům trpělivě věnují.
Třídy 3.A a 3.B

 

Ve středu 25. října skončil sběr použitého papíru do kontejnerů na hřišti pod budovou ZŠ. Kdo chce ještě odevzdat tuto druhotnou surovinu na "školu" , může tak učinit na pobočkách Recyclingu do úterý 31. 10. 2017. Předem děkujeme.
František Kučera

Modernizace školní družiny
11.10.2017
4.září letošního školního roku čekalo na děti školní družiny velmi milé překvapení. Jedno z oddělení dostalo zbrusu nový vzhled.
Nejprve malíř pan Novotný místnost nově vymaloval. Poté firma pana Jelínka provedla nové obložení prostoru na mytí, osazení novým umyvadlem a novou vodovodní baterií. A pak již nastoupila firma HOKA, která zabudovala krásnou vestavěnou skříň, dovezla nový nábytek a stolečky se židličkami. Já, jako vychovatelka a matka, nejvíce oceňuji stěnu na uložení batohů a věcí na převlečení, protože dětem se lépe udržuje pořádek.
Z nového prostředí mají děti velikou radost a již se spolu s námi těší, až se do nového kabátu oblékne i druhá herna. Její proměna by mohla být krásným novoročním překvapením.
Všem, kteří se zasloužili o nové prostředí pro naše děti, patří veliké poděkování.
Dana Veverková
vedoucí vychovatelka

 

Dopravní kurs pro 4. třídu
11.10.2017
Dopravní kurs pro 4. třídu obnáší 10 hodin výuky teoretických i praktických dovedností, které žáci absolvují během podzimu (5 hodin) a jara (5 hodin).
V září a říjnu čtvrťáci prošli 1. částí dopravního kursu. Žáci byli rozděleni na dvě poloviny. Pondělky patřily klukům a středy dívkám. První půlka „dopravního odpoledne“ byla teoretická – výuka pravidel silničního provozu, kdy se žáci učili, jak se chovat na silnici jako chodci a jako cyklisté. Druhá část výuky byla praktická, v níž kluci a holky prokazovali své znalosti na školním dopravním hřišti na kole či koloběžce. Vyzkoušeli si též roli chodce a dopravního policisty na křižovatce. Všichni čtvrťáci byli celkem ukáznění. Více je bavila, jak už to bývá, praktická část, ale ani v té teoretické nezaostávali a průběžně prokazovali své nasbírané teoretické znalosti.
Věřím, že už se všichni těší na pokračování „dopravky“, které se uskuteční na jaře příštího roku.
Mgr. Andrea Šmídlová

 

Výměnný pobyt žáků
11.10.2017
Začátkem letošního října naše devátá třída navštívila školu ve Slovenské Ĺupči, kde jsme strávili čtyři dny. Se základní školou jsme začali spolupracovat v květnu 2016 v rámci programu Erasmus+ . S žáky jsme se spřátelili a nemohli jsme si nechat ujít poslední příležitost společně něco podniknout, než naši školu definitivně opustíme.
Vyjeli jsme v pondělí ráno, cesta byla dlouhá a do cíle jsme dojeli okolo 15.00 hod. U autobusu na nás čekali kamarádi a my jsme se šli ubytovat do rodin.
Večer jsme navštívili místní dům řemesel, kde jsme si všichni vyrobili plátěné tašky.
Druhý den jsme měli sportovní a taneční dopoledne ve škole. Po obědě nás čekala prohlídka místního hradu s panem kastelánem a návštěva farmy spojená s ochutnávkou sýrů.
Ve středu jsme měli na programu túru po Vysokých Tatrách, která byla sice trochu náročnější, ale stálo to za to. Nahoru nás vyvezla lanovka, ale dolů už jsme museli po svých. Viděli jsme Tatranskou Lomnici, Skalnaté pleso a Hrebienok. I když už jsme byli opravdu unavení, stejně nám pořád zbývalo dost energie do Tatralandie. Domů jsme se dostali až v šest hodin večer a myslím, že všichni šli po tomto náročném dnu opravdu brzy spát.
Čtvrtek byl poslední den našeho pobytu na Slovensku a my jsme museli odjet domů. Ráno jsme se rozloučili s našimi hostujícími rodinami a při zpáteční cestě jsme navštívili historické centrum Banské Bystrice, spojené s nákupem dárků pro naše rodiny.
Okolo jedenácté jsme nasedli do autobusu a vyjeli k domovu. Tento výlet jsme si všichni opravdu moc užili a myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že už se nemohu dočkat, až nás naši slovenští přátelé v květnu navštíví.
  Zuzana Zahradníková

 

Projektový den 1. stupně
22.9.2017
Tento projektový den je určen pro žáky prvního, druhého, čtvrtého a pátého ročníku. Zaměření projektů je v každém ročníku jiné. Prvňáčci plnili projekt „Poklady lesa“. Druháci „Život v půdě“. Žáci čtvrtého ročníku si zvýšili povědomí o znečišťování vody a spoluzodpovědnosti za její ochranu v projektu „Voda – základ života“. Žáci pátého ročníku se v projektu „Kvalita ovzduší“ zaměřili na ovzduší, které

1

2