Pedagogická dokumentace

Pedagog. - psych. poradna

Grantové projekty

Kontakt

INFORMACE PRO RODIČE | Třídy | Rozvrh | Zvonění | Družina | Zájmové kroužky | Výchovné poradkyně | SRPDŠ | Jídelna | English info
STARŠÍ VIDEOZPRÁVY
| NOVINY OČKO | POČASÍ V REGIONU| FELIXMÁNIE 2016/17 (TABULKA) | DUMY
!!!
Virtuální prohlídka !!!

AKTUÁLNÍ VIDEOZPRAVODAJSTVÍ Z TOHOTO MĚSÍCE

4.videozprávy školního roku 2016/17
(ERASMUS PLUS - FINSKO-
anglické titulky!!!)

3.videozprávy školního roku 2016/17
(ERASMUS PLUS - FINSKO)

2.videozprávy školního roku 2016/17
(prvníden, Seč, policie, Dopravní škola Holice)

1.videozprávy školního roku 2016/17
(Návštěva přátel z Finska a Slovenska)

8.videozprávy školního roku 2015/16
(Akademie.)

Počítadlo návštěv:

!Bezpečnostní opatření školy...ZDE!!!

KALENDÁŘ ŠKOLNÍCH AKCÍ 2016/2017

Návštěva Karla Hynka Máchy
16.11.2016
Dne 31. října 2016 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili přednášky o Karlu Hynku Máchovi. Vyprávěla o něm příjemná paní. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o jeho životě. Výklad obohacovala důkladně připravená prezentace a pár nahrávek. Karel Hynek Mácha byl jako každý prostý kluk, postupem času se z něj stal urostlý, vzdělaný a výstřední muž. Vystudoval piaristické gymnázium a poté navštěvoval na pražské univerzitě filozofickou fakultu, kde studoval práva. Mácha měl vášeň pro cestování. Navštívil 90 českých hradů a jeho nejdelší cesta vedla až do Benátek. Napsal lyrickoepickou skladbu Máj a pár básní. Dožil se 26 let. Při hašení požáru se nakazil cholerou, protože pil infikovanou vodu. Žáky tento výklad zaujal. Odnesli si mnoho zajímavých informací a těší se na další podobný výklad.
Zadinová, 9. ročník

Bovýsek
15.11.2016
V minulém týdnu naši školu navštívil zástupce firmy BOVYS se svým pomocníkem Bovýskem, který  se představil dětem na 1. stupni a předal jim malý dárek. Škola je zapojena do projektu „Ovoce do škol“ již několik let a s firmou BOVYS na tomto projektu spolupracuje.

Návštěva zástupců středních škol
8.11.2016
Ve čtvrtek 3. 11. 2016 k nám do školy přijeli zástupci středních škol a středních odborných účilišť z nejbližších měst. Představili nám svoji školu, o které každý krátce pohovořil. Poté se rozmístili po jídelně, abychom se podrobněji mohli zeptat na to, co nás o jejich škole zajímá. Naši rodiče byli seznámeni se změnou v pravidlech příjímacích zkoušek. A v čem byl pro nás tento den přínosem? Většině z nás pomohl v rozhodnutí, na kterou střední školu si máme podat přihlášku, a dozvěděli jsme se o středních školách něco víc.
A. Němcová, 9. roč.

BODLINKA
8.11.2016
Žáci II.A  a členové přírodovědného kroužku se starají o malého ježka. Zpočátku vážil pouhých 200g a nepřežil by zimu, proto se ho děti ujaly, daly mu jméno Bodlinka a snaží se ho vykrmit. Zatím se jim to daří. Bodlince moc chutná a přibírá na váze.

Na den 3. listopadu 2016 je vyhlášen volný den pro žáky ZŠ Třemošnice. Nepoteče voda z důvodu opravy havárie na vodovodním přivaděči pro obec Třemošnice.
O tomto volném dni jsou rodiče písemně informováni školou. Žáci 2. stupně zápisem v žákovské knížce , žáci 1. stupně písemným sdělením s alternativními možnostmi .

Výlet do ZOO Jihlava
31.října 2016
Žáci III.třídy a V.A  na konci školního roku 2015/16 vyhráli výlet do jihlavské zoologické zahrady. Sice to tam známe, ale moc jsme se těšili. Naše třída byla ráda, že s námi pojede naše bývalá třídní učitelka Marcela Holubová. Ráno 20. října jsme se sešli před školou s batohy plnými svačin a s dobrou náladou. Počasí nám docela přálo. Při vstupu do ZOO nás přivítaly surikaty i s mláďaty. Dále jsme viděli zebry a žirafy, které se na nás koukaly přes sklo. Opice se před námi předváděly a tygři odpočívali. Vlezli jsme i ke kozám do ohrady, kde jsme je mohli krmit. Navštívili jsme i nový pavilon, kde jsme viděli anakondu, hady, ještěrky a krokodýly a další zvířata. Nezapomněli jsme se podívat i na rysa Felixe, kterého naše škola sponzoruje. Nakonec jsme zašli do obchodu se suvenýry, kde jsme utratili kapesné. Domů jsme si kromě zážitků vezli krásné plyšáky a různé upomínkové předměty. Výlet se nám náramně vydařil. Za žáky obou tříd Adéla Opočenská, V. A

Vystoupení umělců z Karlových Varů
31.října 2016
Ve čtvrtek 13. října jsme se zúčastnili hudebního představení v kulturním domě. Hudebníci, kteří k nám zavítali až z Karlových Varů, si pro žáky připravili pestrý program. Pro děti z prvního stupně byl připravený pořad s názvem Písničkový kolotoč, během kterého se děti seznámily s tím, jaké druhy písniček jsou a jak písničky vznikají. Děti si zazpívaly a dokonce i zatančily. Mezi žáky se našlo i několik odvážných, kteří si vyzkoušeli, jaké to je vystupovat na jevišti před obecenstvem. Program plný písniček jsme si všichni užili a už se těšíme na další.   Taťána Trnková

Rovněž pro 2. stupeň byl připravený zajímavý program. Viděli a slyšeli jsme například písničky od skupin: Kabát, Visací zámek, Pražský výběr, Citrón, The plastic people of the universe, Olympic a další. Představili nám také pár zpěváků - například Mikiho Volka nebo Daniela Landu. Žáci se zapojili tleskáním do rytmu a odpovídáním na několik dotazů ohledně hudby. Představení se nám moc líbilo. A. Urbanová, 7.roč.

Ve čtvrtek 3.11.2016 se uskuteční od 16.00 hodin ve školní jídelně schůzka vycházejících žáků a rodičů se zástupci středních škol.